Psychoterapeuta Warszawa

Dorota Kozłowska - psycholog, psychoterapeuta dorosłych i młodzieży
 
Zapraszam osoby dorosłe, nastolatków od 13 roku życia oraz ich rodziców i opiekunów.

Swoje wykształcenie psychologiczne i pedagogiczne zdobywałam na Wydziale Psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Obecnie jestem związana z Ośrodkiem Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, gdzie wciąż poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w licznych kursach i konferencjach. Regularnie korzystam z superwizji indywidualnej i grupowej. Jako terapeuta pracuję w nurcie humanistyczno-egzystencjalnym

Mam doświadczenie w pracy z nastolatkami oraz osobami dorosłymi, które mają trudności z poznaniem i zaakceptowaniem siebie, niską samooceną, poszukują sposobów by się polubić i nie krytykować. Wspieram osoby, które potrzebują zmian i zastanawiają się jak je wprowadzić, od czego zacząć i jakich użyć metod, by poczuć się lepiej ze sobą oraz w relacji z innymi osobami.

Zapraszam do rozmowy terapeutycznej również osoby, które mają potrzebę samorozwoju, chcą doświadczać i ze swoich doświadczeń korzystać, wspieram osoby w rozpoznawaniu i przeżywaniu swoich emocji. Proponuję swoją pomoc osobom w kryzysie, z obniżonym nastrojem i depresją, trudnościami w codziennym funkcjonowaniu, doświadczającym lęku, przeżywającym żałobę związaną z chorobą, niepełnosprawnością lub odejściem bliskich osób. Ważne jest dla mnie wszystko to, co ważne jest dla osób z którymi rozmawiam.

Zapraszam również na konsultację rodziców i opiekunów nastolatków od 13 roku życia, którzy mają wątpliwości, pytania, trudności w relacji ze swoimi dziećmi, pragną lepiej zrozumieć ich świat i zmiany jakie zachodzą w młodych ludziach podczas kolejnych etapów ich dojrzewania.

Moje credo psychoterapeuty

„Kiedy zaakceptuję siebie takim, jakim jestem wtedy mogę się zmienić”
Carl Rogers

Zapraszam do rozmowy.

 

Izabela Zamerfeld, psycholog, psychoterapeuta dorosłych i młodzieży, psychoterapeuta par

Jestem psychologiem, psychoterapeutą pracującym w podejściu integracyjnym.
Każda osoba do relacji terapeutycznej wnosi niepowtarzalne potrzeby, dlatego dążąc do spotkania z nimi, w pracy terapeutycznej wykorzystuję metody i techniki wypracowane przez różne szkoły psychoterapeutyczne.


Ukończyłam Studia Psychologii Społecznej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. W jej ramach ukończyłam również Studia Podyplomowe w zakresie Diagnozy Psychologicznej w Praktyce Klinicznej.

Jako psycholog, psychoterapeuta kształcę się zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA.

Wiedzę oraz doświadczenie zawodowe rozwijałam udzielając pomocy psychologicznej w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, jak również w Centrum Psychologiczno-Medycznym MABOR.

Swoją pracę poddaję superwizji pod kierunkiem superwizorów psychoterapii zrzeszonych w Polskim Towarzystwie Psychologicznym. Podczas konsultacji z superwizorem nie są ujawniane dane osobowe Klienta ani żadne informacje służące rozpoznaniu.

Oferuję pomoc psychologiczną każdej osobie dorosłej, jak również młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, która doświadcza w swoim życiu różnego rodzaju trudności:

  •     niska odporność na stres, podwyższone napięcie, agresja
  •     uczucie zmęczenia, depresyjność, bezsilność, poczucie pustki
  •     niezadowolenie z życia zawodowego i/lub osobistego
  •     poczucie niskiej wartości i problemy z samoakceptacją
  •     lęk, napięcie, fobia, napady paniki
  •     dolegliwości somatyczne, nie mające medycznego uzasadnienia
  •     zaburzenia odżywiania
  •     brak satysfakcji z relacji z innymi, poczucie samotności wykasować
  •     trudne urazowe doświadczenia z przeszłości wykasować
  •     śmierć bliskiej osoby
  •     choroba członka rodziny
  •     problemy DDA oraz DDD
  •     myśli samobójcze
  •     samookaleczenia
  •     trudności małżeńskie w tym konflikt okołorozstaniowy
  •     wypalenie zawodowe
  •     inne problemy, z którymi trudno sobie poradzić

Z kolei pPsychoterapia par, małżeńska to praca nad obszarami kryzysowymi pomiędzy jak i wokół dwojga ludzi. Pomoc psychologiczna dla par i małżeństw polega na przepracowaniu napięć pojawiających się w codziennej komunikacji, wszelkich trudności, kiedy nad parą, rodziną wisi widmo rozstania, gdy rodzice przeżywają pojawiają się problemy z komunikacją, rodzice przeżywają trudności wychowawcze,  nieustannie towarzyszy im napięcie, kłótnie i nieporozumienia. warto skorzystać z pomocy psychologa.  W takich sytuacjach zapraszam na spotkanie z psychologiem, gdzie para uzyska pomoc w

Pomoc psychologiczna, psychoterapeutyczna dla par, małżeństw polega na przepracowaniu tych napięć oraz wszelkich trudności pomiędzy uczestnikami, wyrażeniu trudnych emocji w bezpiecznych warunkach oraz wypracowaniu modelu dochodzenia do porozumienia w przyszłości.

Poradnictwo okołorozwodowe, okołorozstaniowe to program pomocy psychologicznej, który obejmuje:

·       spotkania dla par które mierzą się z decyzją o rozwodzie – czy rozwód to jedyne i najlepsze rozwiązanie, czy podjąć próbę ratowania małżeństwa?

·       wsparcie dla par (również indywidualnie) – jak rozwieść się z szacunkiem dla siebie i dla innych?

·       wsparcie psychologiczne w radzeniu sobie z trudnymi emocjami pojawiającymi się w trakcie rozwodu jak również pomoc w zmierzeniu się z pojawiającymi się trudnościami tuż po nim

·       konsultacje psychologiczne – jak i kiedy powiedzieć dziecku o rozwodzie, co robić a czego unikać w tej sytuacji?

·       grupa wsparcia dla osób w konflikcie okołorozwodowym

·       warsztat dla rodziców w konflikcie okołorozwodowym

·       trening asertywności

·       mediacje

Warsztat pracy z parami w konflikcie okołorozwodowym, okołorozstaniowym doskonaliłam poprzez udział w licznych szkoleniach m.in.:

·       Metody rozwiązywania konfliktów – mediacjeorganizowany przez Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń

·       Cele i metody pracy grupy psychoedukacyjno-wsparciowej dla rodziców będących w konflikcie okołorozwodowymorganizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka w Warszawie

·       By móc żyć dalej, jak pomóc w sytuacji kryzysuorganizowany przez Fundację Nagle Sami

·       Praktyczne aspekty pomocy dziecku i rodzinie w sytuacjach kryzysowych, Rodzina w trakcie rozwodu i rozstania organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka w Warszawie

Moje credo jako psychoterapeuty

"Jeśli chcesz osiągnąć to czego nigdy nie miałeś - spróbuj zrobić to czego nigdy nie robiłeś."

Dominik Coniguliaro

Zapraszam do rozmowy.

Do góry